PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33247}
7,0 1 657
ocen
7,0 10 1 1657
7,0 4
oceny krytyków
Naqoyqatsi
powrót do forum filmu Naqoyqatsi

...ale co się odwlecze... Uważam, że jest to najlepsza część trylogii, w sposób najbardziej przekonujący i poruszający prezentująca uniwersalność ludzkiej natury. Podobieństwo wyraża się m.in. w chęci (czy też potrzebie) rywalizacji. Odbywa się ona na wielu arenach, czy to sportowej (niesamowite ujęcia zmagań pływaków i sprinterów), czy polityczno-ekonomicznej (a co za tym niestety nieodzownie podąża również i militarnej, której od początków służyła rywalizacja naukowców). Na pewno mniej szkodliwa ale za to bardziej efektowna jest rywalizacja artystyczna (moje ulubione ujęcie to prezentacja twórczości wielu malarzy w sposób wskazujący na pociągnięcia tego samego pędzla - włosy się jeżą!)
Oczywiście to wszystko moje subiektywne wrażenia i poglądy, ale to jest kolejny wielki plus tego filmu. Nie ma na świecie dwóch osób, które czują to samo oglądając Naqoyqatsi.

ocenił(a) film na 8
reznick

Mimo że film troszkę nudny, na początku miałam opory aby go oglądać to jednak po seansie zrozumiałam jego przesłanie i jako całość bardzo mi się podobał. Jednak jak dla mnie nie jest to najlepsza część trylogii. Pierwsza część zdecydowanie jest najlepsza. Ale to oczywiście moje zdanie.

ocenił(a) film na 9
Visca

Koyaanisquatsi też mnie powaliło, obejrzałem je bez uprzedzenia o zawartości dopiero jakieś 4 lata temu. To chyba czynnik zaskoczenia robi swoje, późniejsze części (które po prostu musiałem obejrzeć) już tego czynnika nie posiadały. Dlatego Naqoyqatsi mimo iż obejrzałem jako ostatnie dostaje plusa za odświeżenie uczucia, które towarzyszyło części pierwszej.
Do dzisiaj nie mogę sobie darować, że nie poszedłem na koncert Philipa Glassa w Dublinie, no ale to było zanim obejrzałem film i jego nazwisko nie bardzo mi się kojarzyło. Kolega namawiał ale jakoś tak nieprzekonywująco :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones