John Carmack

John D. Carmack II

8,3
10 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby John Carmack

Kolejny wielki mistrz gamingu. Chwała mu za tworzenie pierwszych FPS-ów.

crazy_race

Nie do pomyślenia że niema "ruchu" na profilu Johna ale cos czuje że może się wszystko zmienic po ewentualnej prezentacji nowego Dooma

f67

Dokładnie myślałem że będzie dyskusja, bo taka legenda branży gier, a tu jeden temat tylko.

użytkownik usunięty
frycek49

W sumie bardziej prekursor, miał swój wielki moment z Doomem a największe chwile chwały były w Quake 3 arena mega gierka online. Później było już niestety tylko gorzej, Doom 3 który był średnio przeciętny, Rage w którym tekstury miały problemy. No i przespał bo myślał że może robić takie same gry bez ich ewolucji a reszta poszła na przód.

Moim zdaniem wpisał się w pewną nisze. Jest sporo graczy którzy preferują FPSy robione w starym stylu z przełomu lat 90. Gry takie jak kolejne Painkillery i Serious Samy, czy nowy Wolfenstein sprzedają się nieźle, a nawet całkiem dobrze. Tu jest pewna nisza która nie jest do końca zagospodarowana. Tu się ID może odnaleźć.

użytkownik usunięty
frycek49

ID Software jest przecież wykupione przez Bethesdę i nie ma nic wspólnego z dawnym ID. Nowy Wolf był ok ale nic ponadto.

Te gry były dobre 20 lat temu teraz są słabe, wymagania co do ilości rzeczy w FPS wzrosła od tego czasu drastycznie. Dlatego ich gry zaczęły odnosić klapy finansowe.

Jakby zrobili coś na miarę Killzone czy nawet nowe Call of Duty a nie biegnie stado bezmyślnych debili i trzeba siec jak w Serious Samie.

Akurat wyniki finansowe takie gry odnoszą nie złe, inaczej by nie powstawały. Ja wolę FPS właśnie takie w starym stylu. Bo te wszystkie COD'y są dla mnie za proste i za krótkie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones