PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607102}

Doom

8,2 4 266
ocen
8,2 10 1 4266
Doom
powrót do forum gry Doom

Jest to bezsprzecznie kamień milowy wśród FPSów, który pokazał jak ma wyglądać na ówczesne czasy porządny, pierwszoosobowy shooter. Masa wspomnień, w ch.j zabawy.

Polecam artykuł "Co wycięto z gry DOOM":
http://gameplay.pl/news.asp?ID=87554

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Bo jesteś z innego pokolenia, ja jak wyszedł Doom miałem 10 lat a Quake był już dla mnie tylko fajną gierką ale Doomowi to może torby nosić co najwyżej.

ocenił(a) grę na 9
ChubakaCieLubi

Masz rację ziom...

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Ale podsumować można to tak wszystkie shootery lat 90 były bliskimi krewnymi. Quake 1 był bardziej Doomowaty niż np Doom 3. Mógłbym długo pisać dlaczego.

Ta era skończyła się gdy zaczęto robić gry pokroju medal of honor czy call of duty.

Teraz jest drobny powrót bo ID zaczęło robić gry po staremu.

Jednak to wrażenie mając 10 lat gdy odpaliłem tą grę to nie widziałem niczego do niej podobnego.

W Doomie nawet potwory dało się sprowokować do walki między sobą to było idealnie odwzorowane piekło.

Tyle detali że do tej pory jestem pełen podziwu dla ich pasji.


Niestety co dalsze produkcje ID stawało się coraz to bardziej leniwe.

Zwłaszcza Quake 2 który już mi się wcale nie podobał.

ocenił(a) grę na 9
ChubakaCieLubi

>Ale podsumować można to tak wszystkie shootery lat 90 były bliskimi krewnymi. Quake 1 był bardziej >Doomowaty niż np Doom 3. Mógłbym długo pisać dlaczego.
Pisz. Lubię Cię czytać. :>

>Zwłaszcza Quake 2 który już mi się wcale nie podobał.
No Quake 2 to już inny rozdział.

STAMiNA

Po Quake 1 i Quake 2 trzecie miejsce najlepszych gier Id Software. Remake z 2016 r. choć się stara mieć charakter jest tylko bladym i nudnym, pozbawionym tego klimatu cieniem oryginału. Nie da się ukryć że od Dooma wieje kiczem i to Quake z komiksu awansował na poziom autentycznego dzieła sztuki. Jednak pierwszej prawdziwie do dziś grywalnej grze FPS oddać co należne trzeba.

Choć Duke Nukem 3D jest pod każdym możliwym względem lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones